AirlyEu API

Mieszkam w Krakowie, mieście z fatalną jakością powietrza. Dlatego tematy poprawy i pomiaru jakości powietrza są mi bliskie.  Jakiś czas temu pozyskałem klucz API od airly.eu i w końcu znalazłem czas, aby przygotować bibliotekę dla ‘Arduino IDE’ umożliwiającą korzystanie z zasobów wspomnianego projektu Airly.

Pierwsze podejście do tematu pozyskania danych o jakości powietrza miałem w poprzednim projekcie weatherz-internetowa-stacja-pogodowa-oraz-jakosc-powietrza Tam źródłem danych był GIOŚ ze znacznie dokładniejszą metodologia pomiarów, niemniej znacznie mniejszą ilością czujników (stacji pomiarowych). Dla przykładu, w Krakowie GIOŚ ma w tej chwili 8 stacji pomiarowych, Airly koło 100. Punktem wyjścia dla danych GIOŚ była lista identyfikatorów stacji pomiarowych. W przypadku Airly jest to lokalizacja użytkownika. Za pomocą biblioteki odczytuję najbliższą aktywna stację, a następnie jej parametry czyli:

  1. PM2,5
  2. PM10
  3. INDEKS JAKOŚCI POWIETRZA
  4. ADRES LOKALIZACJI STACJI POMIAROWEJ
  5. ODLEGŁOŚĆ UŻYTKOWNIKA OD STACJI POMIAROWEJ
  6. TEMPERATURĘ
  7. CIŚNIENIE POWIETRZA
  8. WILGOTNOŚĆ

Aby skorzystać z API Airly, należy pozyskać darmowy klucz API 

Wynik w konsoli IDE

Pobierz z Githuba

Please follow and like us:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
API gios.gov.pl Stacje Pomiaru Jakości Powietrza – theveel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] biblioteka dla ESP8266, umożliwiająca pobieranie danych o jakości powietrza. W poprzedniej dostawcą danych był serwis airly.eu. W obecnej jest to Główny Inspektorat Ochrony […]

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial