Zderzacz hallona


Brakujący element do mocowania czujnika hallon v3, do drukarki Ender 3. Część odpowiedzialna za wyzwalanie igły przy home`owaniu (domowaniu, parkowaniu, pozycjonowaniu…) osi X. Zderzak drukuje się w dwóch częściach. Pasowane są razem na wcisk. W odróżnieniu do oryginalnego rozwiązania, nie są potrzebne śruby M3x45. Obejma zderzaka pasuje ściśle (na zatrzask) do osłony zębatki osi X. Budowa języka zderzaka, wytwarza dodatkowy nacisk na spust czujnika. Jest to o tyle istotne, że czasem (zbyt często) przy zbyt delikatnym zadziałaniu, igła czujnika nie opada podczas pozycjonowania.  


Drukowanie ze skirtem, bez podpórZamocowany zderzak i czujnik


Zderzak pasuje do wspomnianego wcześniej uchwytu. Będzie pasował także do mocowania dla nawiewu HeroMe, który widoczny jest na renderze. Pracuję także nad uchwytem do modyfikacji HeroMe na dwie turbiny 5015. Do tej wersji, potrzebny będzie nowy zderzak.


Podczas testów tego mocowania, zmarnowałem (jak zwykle) sporo PETG. Jeżeli moje rozwiązanie przypadnie Ci do gustu, rozważ wsparcie finansowe mojego bloga. ‘Anyway, no hard feelings’. 


Mata Magnetyczna

$2 of $13 raised

Plan jest prosty. Uzbierać 50PLN na matę magnetyczną do drukarki

Please follow and like us:
$
Dane osobiste

Suma Darowizny $1.00


Pobierz .stl z Thingverse


Please follow and like us:

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość
Kamil

Świetna robota! Kiedy mocowanie pod HeroMe?

trackback

[…] Wydruk warto zrobić z tego samego materiału, co bazę nawiewu. Pozwoli to, na łatwiejsze dopasowanie do siebie elementów. Do mocowania potrzebujemy trzech śrub M3x10 oraz jedną nakrętkę M3. Całość można uzupełnić o zderzak który zaprojektowałem dla endera  […]