Zderzacz hallona

Brakujący element do mocowania czujnika hallon v3, do drukarki Ender 3. Część odpowiedzialna za wyzwalanie igły przy home`owaniu (domowaniu, parkowaniu, pozycjonowaniu…) osi X. Zderzak drukuje się w dwóch częściach. Pasowane są razem na wcisk. W odróżnieniu do oryginalnego rozwiązania, nie są potrzebne śruby M3x45. Obejma zderzaka pasuje ściśle (na zatrzask) do osłony zębatki osi X. Budowa języka zderzaka, wytwarza dodatkowy nacisk na spust czujnika. Jest to o tyle istotne, że czasem (zbyt często) przy zbyt delikatnym zadziałaniu, igła czujnika nie opada podczas pozycjonowania.  

Drukowanie ze skirtem, bez podpór

Zamocowany zderzak i czujnik

Zderzak pasuje do wspomnianego wcześniej uchwytu. Będzie pasował także do mocowania dla nawiewu HeroMe, który widoczny jest na renderze. Pracuję także nad uchwytem do modyfikacji HeroMe na dwie turbiny 5015. Do tej wersji, potrzebny będzie nowy zderzak.

Podczas testów tego mocowania, zmarnowałem (jak zwykle) sporo PETG. Jeżeli moje rozwiązanie przypadnie Ci do gustu, rozważ wsparcie finansowe mojego bloga. ‘Anyway, no hard feelings’. 

Pobierz .stl z Thingverse

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 years ago

Świetna robota! Kiedy mocowanie pod HeroMe?

Kamil
Kamil
2 years ago
Reply to  Kamil

Idealnie, akurat przyszedł mi PET-G więc od razu zabieram się za drukowanie jak będzie dostępny.

trackback

[…] Wydruk warto zrobić z tego samego materiału, co bazę nawiewu. Pozwoli to, na łatwiejsze dopasowanie do siebie elementów. Do mocowania potrzebujemy trzech śrub M3x10 oraz jedną nakrętkę M3. Całość można uzupełnić o zderzak który zaprojektowałem dla endera  […]